Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Pierwszy weekend września w Kwidzynie

autor: Leszek Parus
data powstania: 2006-10-28

Tradycyjnie w pierwszy weekend września (termin Powiślańskiego Przeglądu Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego) spotkaliśmy się na dziedzińcu kwidzyńskiego zamku. Jako, że VI Powiślański Przegląd odbył się w ramach czerwcowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Kwidzyn 2006 postanowiliśmy wykorzystać ten termin, by utrwalał się on w naszej świadomości. („Pamiętajmy, zawsze w pierwszy weekend września spotykamy się na Powiślańskim przeglądzie” – to nam przyświecało podczas spotkania). Na biesiadne spotkanie zaprosiliśmy myśliwych zrzeszonych w czterech kwidzyńskich kołach łowieckich oraz pracowników Nadleśnictwa Kwidzyn. Spotkanie uświetniły swą grą zespoły z sąsiadujących z nami powiatów. I tak gośćmi naszego spotkania byli: Sztumska Orkiestra Dęta, Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Lira” z Susza oraz „Hubertus” - Reprezentacyjny Zespół Sygnalistów Myśliwskich Koła Łowieckiego „Cyranka” ze Sztumu. Spotkanie integracyjne leśników i myśliwych przy suto zastawionym (także dziczyzną) biesiadnym stole trwało do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy iteracyjnej biesiady przy dźwiękach muzyki myśliwskiej (i nie tylko) serdecznie dziękują Koleżankom i Kolegom za uświetnienie imprezy swą grą.

Zatem do zobaczenia w tradycyjny pierwszy weekend września 2007 roku na VII Powiślańskim Przeglądzie Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego – Kwidzyn 2007.


Darz Bór! Leszek Parus


Wasze komentarze
autor: Maciej Strawa
e-mail: strawa@poczta.onet.pl
data: 2006-10-31
Gratuluję organizatorom konsekwencji w realizacji swoich postanowień. Urok
kwidzyńskich spotkań sygnalistów jest niezapomniany, wśród nich
wyjątkowo pamietać będę tegoroczny Róg Wojskiego. Darz bór
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.044 sekund