Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Pierwszy w Polsce serwis muzyki myśliwskiej

autor: Łukasz Prendke
data powstania: 2002-05-16

Rozmowa z Łukaszem Prendke, właścicielem serwisu: muzyka.mysliwska.plJaka jest idea serwisu „muzyka.mysliwska. pl” i dlaczego uważa Pan, że organizacje takie jak Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ potrzebują serwisu internetowego ?

Stworzenie serwisu miało na celu skupienie środowisk związanych z muzyką myśliwską na jednej platformie internetowej. Ze względu na panujący w sieci informacyjny chaos, postanowiliśmy uporządkować i usystematyzować strony związane z tą tematyką. W przyszłości internauci nie będą już mieli problemu z odnalezieniem treści związanych z muzycznym aspektem łowiectwa. Wystarczy wpisać adres „www.muzyka.mysliwska.pl”, a cały świat muzyczny stanie się dostępny. Mam nadzieję, że uda nam się w pewien sposób rozpropagować ideę komunikacji za pomocą internetu.

Przechodząc do drugiej części pytania – uważam, że organizacje o tak skomplikowanej strukturze wewnętrznej, posiadające ogólnokrajowy zasięg powinny mieć łatwy i szybki dostęp do każdego ze swych podmiotów strukturalnych. Jedną z takich możliwości jest komunikacja za pomocą poczty elektronicznej. Internet umożliwia atrakcyjną formę prezentacji działalności organizacji. Ułatwia publikowanie sprawozdań z działalności oraz spełnia funkcję informacyjną.


Skąd pomysł na zajęcie się tym tematem ?

Zrodził się on podczas pracy nad płytą Zespołu Trębaczy Myśliwskich z Goraja. Miałem przyjemność poznać tam i podjąć współpracę z Prezesem KSM PZŁ – Panem Maciejem Strawą. Wstępny pomysł na stworzenie serwisu internetowego spotkał się z jego dużym zainteresowaniem i od tamtej pory pracujemy razem nad realizacją tego projektu. Nieocenioną w tej kwestii rolę odegrali również Panowie Jacek Winckiewicz oraz Jakub Zgoliński, którzy od dłuższego czasu zajmują się tworzeniem stron internetowych.


Do kogo skierowany jest serwis ?

Serwis, którego współorganizatorem jest Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, skierowany jest głównie do środowisk myśliwskich. Liczymy także na zainteresowanie innych osób, zwłaszcza młodzieży, która w przyszłości będzie miała możliwość korzystania z programów szkoleniowych. Stanowić one będą jeden z elementów edukacyjnych naszego serwisu.


Jakie informacje będzie można odnaleźć na stronach serwisu?

Trudno będzie mi szczegółowo odpowiedzieć na to pytanie gdyż serwis ten wciąż się rozwija. Ilość poruszanych tematów jest bardzo duża. Obecnie rozbudowujemy katalog zespołów muzyki myśliwskiej. Tworzymy strony poświęcone historii muzyki, instrumentom muzycznym oraz konkursom. Pracujemy też nad sklepem internetowym.


Do kogo i w jaki sposób powinny zwracać się zespoły, które chciałyby zamieścić informacje o sobie na stronach serwisu ?

Prosimy składać zgłoszenia telefoniczne lub za pośrednictwem poczty internetowej do firmy ARSTAN, odpowiedzialnej za organizację serwisu. Nasza oferta będzie również prezentowana podczas planowanych w najbliższym czasie konkursów muzyki myśliwskiej.


Czy kluby muzyki myśliwskiej z innych krajów europejskich również „istnieją” w Internecie ?

W Europie istnieje wiele serwisów internetowych poświęconych tej tematyce. Największą ilość stron stanowią indywidualne strony zespołów wykonujących ten gatunek muzyki. Na potrzeby takich właśnie stron powstanie specjalny katalog linków.


Czy serwis będzie dostępny także w innych wersjach językowych ? Czy będzie starał się zaznaczyć swoją obecność w innych krajach ?

W najbliższym czasie planowana jest rozbudowa o niemiecką wersję językową, obejmująca podstawowe zagadnienia serwisu. Liczymy na szerokie kontakty z organizacjami zagranicznymi, bezpośrednią współpracę oraz wymianę doświadczeń z zagranicznymi zespołami.


W jaki sposób zamierza Pan rozpropagować adres „www.muzyka.mysliwska. pl” ?

Istnieją co najmniej dwa sposoby na rozpowszechnienie tego adresu. Pierwszym z nich jest udział naszej firmy w imprezach muzycznych i promowanie tam swoich usług. Mamy też zamiar kontaktować się z grupami osób bezpośrednio zainteresowanymi współpracą, rozsyłając korespondencję dotyczącą funkcjonowania portalu oraz oferty współpracy. Drugą, raczej pośrednią możliwością jest działalność medialna, zwłaszcza ta w internecie, polegająca na wymianie linków i reklamie na innych stronach internetowych.


Czy i kiedy planuje Pan rozszerzenie tematyki serwisu poza tematykę muzyki myśliwskiej ?

Obecnie skoncentrowaliśmy się ściśle na muzyce myśliwskiej i staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji w tym zakresie. Nie planujemy bezpośredniego rozszerzenia tego tematu. Jednak w przyszłym roku nasza firma planuje uruchomienie kolejnego serwisu o tematyce myśliwskiej.


Rozmawiała: Ewa Szperlik


Wasze komentarze
autor: Maryna
e-mail: grozycka@chem.uw.edu.pl
data: 2003-01-10
Ten Portal jest bardzo potrzebny i chociaz narazie nie ma tu duzego
"ruchu" to przeciez rozwija sie. Bardzo podobaja mi sie wywiady, jako
kopalnia wiedzy o ludziach bliskich sercu, bo tworzacych historie muzyki
mysliwskiej. Internet daje szanse ludziom, ktorzy nie mogliby dotrzec w inny
sposob do kontaktow z interesujaca dziedzina. Przyklad: czesto mowilam w swoim
KŁ o sokolach i swoim marzeniu - sokolnictwie. Starsi koledzy pukali sie w
glowe i kazali mi o tym zapomniec. To dzieki Portalowi Sokolnictwo zdobylam
podstawowe informacje, literature i wiedze, poznalam strukture organizacyjna
Gniazda, a przede wszystkim d o w i e d z i a l a m s i e, ze wogole i
stnieje! Dzieki Portalowi Muzyka.Mysliwska takze wiele sie ucze. Do tego
jest tak piekny, ze koi oczy przy ekranie. A najwazniejsze, ze czuje sie
blizej srodowiska sygnalistow. Serdeczne Darz Bor, Maryna
autor: I.Śliwa
e-mail: hornflet@poczta.onet.pl
data: 2004-04-18
Dzień Dobry, moze nie jest to komentarz do artykułu, ale staram sie
zamieścić reklame Gdańskiego Kwartetu Waltorniowego " Coro di corni".
Wysyłałam listy m.in. do firmy Arstan. Niestety bez odpowiedzi. Nie
jesteśmy zespołem mysliwskim, ale w repertuarze posiadamy m.in. b. ofertę
muzyki o charakterze lesnym, mysliwskim. Pragniemy zaistnieć w tym temacie,
ale do kogo mamy sie zwrócić?? Bedę wdzieczna za pomoc.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.064 sekund