Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Gołuchów po raz drugi

autor: Józef Czerniak
data powstania: 2015-10-24

W trzecią sobotę czerwca br. odbył się kolejny starannie zaplanowany II Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie. Znakomita aura tego dnia pozwoliła na realizacje wszystkich zaplanowanych imprez w plenerze.  Nastąpiła zmiana miejsca. Przenieśliśmy się nieopodal na teren wystaw plenerowych Muzeum Leśnictwa. Zyskaliśmy przez to dużą powierzchnię terenową. Podobnie jak w ubiegłym roku poza muzykowaniem solowym i zespołowym odbyły się pokazy ptaków, psów, swoje umiejętności prezentowali również wabiarze. Możliwe jest zorganizowanie przy okazji festiwalu w przyszłym roku – Mistrzostw Wabiarzy – imprezy równoległej. Można było coś skosztować, pojawiło się stoisko gastronomiczne Kawiarni Muzealnej z Gołuchowa. Były stoiska edukacyjne sąsiednich Nadleśnictw. Pojawili się również inni wystawcy – stoiska z miodem, ceramiką, biżuterią o charakterze myśliwskim i łowieckim. Festiwal w Gołuchowie był jedną z większych imprez w kraju. Tyle tytułem wstępu.

Oficjalnego otwarcia festiwalu, powitania zaproszonych gości i wszystkich uczestników dokonał dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie dr inż. Benedykt Rozmiarek. Głos zabrał także w-ce Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski obiecując coroczne wsparcie imprezy.

Tegoroczne Jury w składzie: Wiceprezes Klubu Sygnalistów Myśliwskich koleżanka Agnieszka Woźniak, Artur Kanawka i ponownie „Wojski z Tucholi” Piotr Grzywacz. W swoim krótkim wystąpieniu przewodnicząca przypomniała zasady regulaminu. Po czym zaczęły się zmagania konkursowe.

Pomysłodawca Festiwalu kolega myśliwy Tomasz Kania dopiął swego. Obiecuje, że w przyszłym roku będzie więcej zespołów z zagranicy. Gościliśmy zespół myśliwski z Litwy Obserwatorem był również kolega z Czech obiecując udział jego zespołu w przyszłym roku.

Posumowanie festiwalu oraz ogłoszenie wyników dokonała koleżanka Agnieszka. Wyniki są dostępne na stronie konkursu. W ceremonii wręczania nagród uczestniczyli zastępca dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej Zbigniew Kusza wspólnie z Przewodniczącym Rady Naukowej OKL prof. dr hab. Dariuszem Gwiazdowiczem. Nagrody ufundowane przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Kaliszu wręczał członek Zarządu kol. Tadeusz Wolarz z Nadleśniczym z Antonina Adamem Całką.  

Na zakończenie oczywiście biesiada ze śpiewem i tak dalej... 

 

 

Józef Czerniak

 Wasze komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.052 sekund