Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Hubertus Expo 2012

autor: Krzysztof Kadlec
data powstania: 2012-05-07

Już po raz dziewiąty odbyły się w Warszawie Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji HUBERTUS EXPO 2012. W tej z roku na rok coraz bogatszej i piękniejszej imprezie zapraszane są przez PZŁ kluby propagujące kulturę łowiecką.

Wszystko zaczęło się przed paru laty od wystawy zorganizowanej przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, która przyciągnęła do obejrzenia wielu zwiedzających. Od trzech lat również nasz Klub Sygnalistów Myśliwskich bierze czynny udział w promowaniu muzycznej kultury myśliwskiej. W ostatnich dwóch HUBERTUS EXPO uczestniczyliśmy we wspólnym, obszernym stoisku wraz z Klubem Kolekcjonerów i Klubem Miłośników Języka i Literatury Łowieckiej, co jeszcze bardziej zwiększyło atrakcyjność tego miejsca. Nasz targowy zintegrowany boks odwiedziło tysiące zwiedzających przyciąganych dźwiękami rogu myśliwskiego.

W tym roku komisarzem klubowego stoiska był zasłużony dla polskiej sygnalistyki, a zarazem wielki propagator muzyki łowieckiej, Janusz Gocaliński. Jego otwartość i gościnność przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery wokół tego miejsca. Stoisko stało się salonem, w którym spotykali się najzacniejsi nemrodzi z całej Polski. Gościliśmy m. in.: łowczego krajowego – dr Lecha Blocha, pisarza – Wiesława Zielińskiego, łowczego okręgowego z Włocławka – Grzegorza Wiśniewskiego, przewodniczącego Komisji Etyki, Tradycji i Odznaczeń ORŁ w Białej Podlaskiej – Ryszarda Czwarnoga, łowczego okręgowego z Sieradza – Marcina Wiśniewskiego, organizatora konkursów sygnalistów na Śląsku – Longina Podleśnego oraz zasłużonego działacza łowieckiego – Andrzeja Szaniawskiego.

Odwiedzili nasze stoisko znakomici sygnaliści z warszawskiego zespołu „Echo”, członkowie „Akteonu”, „Pasji” oraz kilkukrotny Mistrz Polski – Karol Kroskowski, mistrzyni – Ania Gocalińska, wielki pasjonat muzyki myśliwskiej i propagator kultury łowieckiej – Jan Malewski. To dzięki nim sygnały i muzyka wykonywana na rogach myśliwskich rozbrzmiewała w targowej hali niemal bez przerwy. A wszystko to działo się pod bacznym organizacyjnym okiem Janusza Gocalińskiego, dzięki któremu występy nabierały charakteru spontanicznych koncertów przyciągających setki słuchaczy. Po raz kolejny okazało się, że piękne melodie grane na rogach myśliwskich potrafią znakomicie służyć promocji polskiego łowiectwa i popularyzować nasza kulturę myśliwską.

W imieniu Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ chciałbym w sposób szczególny podziękować za zorganizowanie klubowego stoiska i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery: Januszowi Gocalińskiemu, jego małżonce – Małgorzacie, Ani Gocalińskiej oraz wszystkim tym, którzy uświetnili swą grą tegoroczny HUBERTUS EXPO. Serdecznie dziękuję!

 

Darz bór

 

Krzysztof Kadlec
przewodniczący Komisji Muzycznej KSM, wiceprezes Klubu

 

 


Koncert ad hoc stworzonego zespołu

od lewej - Jan Malewski, Anna Gocalińska i Janusz Gocaliński

od prawej - Janusz Gocaliński, Anna Gocalińska , Jan Malewski i Witold Sikorski

od prawej- Janusz Gocaliński, Anna Gocalińska i Jan Malewski, o gablotę oparty Witold Sikorski

 


Wasze komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.047 sekund