Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Klub Sygnalistów Myśliwskich na Międzynarodowych Targach Łowieckich

autor: Krzysztof Kadlec
data powstania: 2011-05-04

Od 15 do 17 kwietnia 2011 roku odbywały się w warszawskim Centrum Targowo-Kongresowym VIII Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji. Już po raz drugi uczestniczył w nich Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Powierzchnię wystawową dzieliliśmy wspólnie z Klubem Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. Pokazana została cała gama rogów myśliwskich oraz płyty i nuty z sygnałami i muzyką łowiecką pochodzącą z kolekcji Janusza Gocalińskiego i Krzysztofa Kadleca. Rozdawane były również materiały promocyjne zbliżającego się XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Brzeg 2011.

Z naszego „kącika targowego” przez trzy dni trwania imprezy, co chwilę rozlegały się dźwięki rogów myśliwskich. Do okazjonalnego duetu (Janusz – Krzysztof) dołączyli: Mistrz Polski – Karol  Kroskowski i Anna Gocalińska dając pokaz gry. Zaimprowizowany koncert miał także zespół „Babrzysko” działający przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Poznaniu, który wystąpił w okrojonym składzie: Piotr Cebernik, Andrzej Jesse i Krzysztof Kadlec (zespół lesnic). W ostatnim dniu, czyli w niedzielę do stałego duetu dołączyli Mirek i Hubert Wróblewscy. Każdy występ skupiał wielu słuchaczy i był przyjmowany bardzo gorąco.

Z ust zwiedzających wystawę padało wiele pytań dotyczących muzyki łowieckiej, sygnałów, publikacji. Dla niektórych zainteresowanych odbywały się krótkie lekcje gry na rogu. Nasze stoisko odwiedziło wielu zacnych gości m. in.: Łowczy Krajowy – dr Lech Bloch, dr inż. Marian Pigan - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, prezes Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej – Marian Lendzioszek, marszałek Zakonu Kawalerów Orderu Złotego Jelenia – Eugeniusz Gwiazdowski, łowczowie okręgowi z Poznania – Zbigniew Zieliński, z Wałbrzycha – Andrzej Tetke, z Włocławka – Grzegorz Wiśniewski, pisarz - Władysław Zieliński, fotografik – Andrzej Wierzbieniec, a także prezes warszawskiego Klubu Myśliwskiego „Hubertus”– Julian Kędzierski i członkowie zespołu „Echo”, którzy kilkakrotnie występowali dając piękne koncerty podczas trwania targów.

Gościliśmy również myśliwych z okręgu krakowskiego wielce zasłużonych dla kultury łowieckiej: Krzysztofa J. Szpetkowskiego i Władysława Kamusińskiego oraz przybyłego z Nowego Sącza wybitnego działacza dr Antoniego Papieża. Nasze stoisko odwiedziło kilku ministrów i posłów różnych politycznych opcji. Wszyscy witani byli przez „zapracowany duet” (Gocaliński – Kadlec) uroczystą fanfarą graną i śpiewaną „Witamy Was” czeskiego kompozytora A. Dyka. Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich wyraża serdeczne podziękowanie Januszowi Gocalińskiemu i jego małżonce – Małgorzacie za pomoc i wsparcie przy organizacji naszego stoiska.

 

Krzysztof Kadlec

Drugi od lewej: J. Kędzierski, K. kadlec, A. Jesse i P. Cebernik

Duet przed występami - J. Gocaliński (po lewej) i K. Kadlec

K. Kadlec podczas recitalu

K. Kadlec rozmawia ze zwiedzajacym nasze stoisko

od lewej - J. Gocaliński, A. Gocalinska i K. Kadlec

od lewej - J. Gocaliński, A. Gocalinska i K. Kadlec

od lewej - J. Jóźwiak, W. Smolski, K. Kadlec i K. Oleszczuk podczas rozmowy

od lewej - J. Kędzierski, K. Kadlec, A. Jesse i P. Cebernik

od lewej - K. Kroskowski, A. Gocalińska i K. Kadlec

od lewej - S. Skrobotun, A. Tetke i K. Kadlec

Przerwany recital, czyli miła rozmowa z T. Dąbrowskim i J. Kędzierskim (po prawej)

Władysław Kamusiński - posiadacz najpiękniejszego bola


Wasze komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.048 sekund