Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Sygnaliści z Tucholi i Brynka wspólnie zagrali na Śląsku

autor: Piotr Grzywacz
data powstania: 2010-08-15

Sygnaliści „Jenot” z Technikum Leśnego w Tucholi byli uczestnikami regionalnego święta „GWARKI 2010” w Tarnowskich Górach. Wraz z liczną reprezentacja różnych środowisk  Powiatu Tucholskiego uczestniczyli w pochodzie  z okazji święta górników – pozyskujących srebro. Bogaty program pobytu wypełniło także zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Chorzowie, zwiedzanie zabytkowej kopalni srebra, udział w festynach i koncertach zorganizowanych na głównej scenie miasta.

W ostatnim dniu odbyło się oficjalne a następnie robocze spotkanie przedstawicieli zaprzyjaźnionych powiatów Tucholskiego i Tarnogórskiego. Niespodzianką był przyjazd do Starostwa sygnalistów myśliwskich z pobliskiego Technikum Leśnego w Brynku. Goście z Tucholi i gospodarze z Brynka wspólnie w obecności starostów i całej delegacji odegrali „Powitanie” a następnie „Marsz Myśliwski”.

W części  roboczej wspólnie odegrano kilka sygnałów myśliwskich. Opiekunowie obu zespołów: Piotr Grzywacz z Tucholi i Artur Kanawka z Brynka nie ukrywali zadowolenia ze spotkania i muzycznej wymiany doświadczeń. We wspólnym muzykowaniu uczestniczyli uczniowie (z Brynka): Piotr Świerczyński, Dawid Droździk i Dawid Roj, oraz (z Tucholi): Mateusz Modrzejewski i Maciej Brzostowicz.

Organizatorem wyjazdu z Tucholi na Śląsk był Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Tucholi.Wasze komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.100 sekund