Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Rogowisko 2009/2010 w Spychowie

autor: Adam Jażdżewski
data powstania: 2009-12-10

Już po raz drugi młodzi waltorniści z całej Polski mieli okazję uczestniczyć w warsztatach waltorniowych w Spychowie. Podczas tegorocznej edycji wykładowcami byli Krzysztof Stencel (wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu) oraz Czesław Czopka (pierwszy waltornista Filharmoni Wrocławskiej).  Warsztaty  rozpoczęły się  recitalem w wykonaniu pedagogów, podczas którego usłyszeliśmy utwory Bacha, Beethovena, Danziego i Saint-Saensa. 

Każdy dzień   rozpoczynał się „rozgrzewką „ pod okiem pedagogów. Oprócz zajęć indywidualnych, odbywały się także zajęcia zespołowe, podczas których młodzi waltorniści nabywali umiejętności gry kameralnej. Na uwagę zasługiwały też odbywające się podczas Rogowiska wykłady: Joanna Żólkiewska - ,,Jak efektywnie się uczyć?” oraz Marek Kuc - ,,Corno da tirarsi - tajemniczy instrument Johanna Sebastiana Bacha”.

W ostatnim dniu warsztatów, w spychowskim kościele odbył się koncert, podczas którego wystąpili uczestnicy  prezentując swoje umiejętności.  Warsztaty i w tym roku cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów i studentów jak i też sygnalistów z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Bielik”.  Spotkanie to po raz kolejny udowodniło potrzebę spotkań w gronie waltornistów i pozyskiwania od nich wiedzy metodycznej i wykonawczej.  Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się znowu na kolejnych warsztatach w Spychowie.  Informacje: www.rogowisko.com   Do zobaczenia!Wasze komentarze
autor: marecki87
e-mail:
data: 2009-12-30
10 fotka;D żałuje, że nie byłem;/ hehehe;P
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.126 sekund