Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
III Bal Myśliwski w Pałacu w Szczepowicach

autor: Krzysztof Kadlec
data powstania: 2009-03-10

III Bal Myśliwski w Pałacu w Szczepowicach

 

Już po raz trzeci Wielkopolska Brać Łowiecka bawiła się na Balu Myśliwskim, który odbył się 7 lutego br. w salach pięknie odrestaurowanego, zabytkowego neobarokowego Pałacu w Szczepowicach (ok. 35 km od Poznania) otoczonego dużym parkiem z 300-tu letnim starodrzewiem dębowym i stawem. Myśliwi i leśnicy przybyli w galowych mundurach.

Zespół „Babrzysko” przygotowuje się do koncertu.

Bal rozpoczął się uroczystym sygnałem „Powitanie” wysłuchanym, jak nakazuje łowiecka tradycja, w skupieniu i na stojąco przez przybyłych gości. Po krótkim przemówieniu kol. Krzysztofa Kadleca dźwiękami sygnału „Posiłek” zaproszono do degustacja myśliwskich potraw często przerywanej tańcami. Około północy, jak nakazuje tradycja szczepowickich myśliwskich bali, rozpoczął się krótki koncert muzyki łowieckiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Babrzysko” przy ZO PZŁ w Poznaniu.

Od lewej: Michał Mańkowski, Krzysztof Kadlec, Marek Hoffman, Andrzej Jesse i Piotr Cebernik

Występ Zespołu zainaugurowała zagrana i zaśpiewana fanfara powitalna czeskiego kompozytora Antoniego Dyka „Witamy Was”. Każdy utwór poprzedzony był stosownym komentarzem. Podczas koncertu wykonano kompozycje Reinholda Stiefa: „Fanfara na cześć psów”, Marsza nr 3, Marsza nr 5, a także popularną pieśń myśliwską zatytułowana „Myśliwy z Kurpfaltzu”.

 

Od lewej: Michał Mańkowski, Krzysztof Kadlec i Marek Hoffman

Od lewej: Krzysztof Kadlec, Marek Hoffman, Andrzej Jesse i Piotr Cebernik

Zabrzmiał również żywiołowy utwór Oskara Webera „Za lisem” i dostojna polska fanfara w opracowaniu Bogusława Rupa „Na cześć świętego Huberta”. Koncert zakończyła zagrana i zaśpiewana druga  kompozycja Czecha „Pijcie piwo z pianką”. Do dykowych przyśpiewek słowa polskie ułożyli początkujący „tekściarze” Marek Hoffman i Krzysztof Kadlec. Po tym krótkim spotkaniu z muzyką łowiecką kontynuowano balowe figury jeszcze przez wiele godzin.

Członkowie zespołu „Babrzysko” biorący udział w Balu Myśliwskim w Pałacu w Szczepowicach, od lewej: Piotr Cebernik z rogiem kieszonkowym w ręce – zawsze gotowy do grania, Michał Mańkowski, Andrzej Jesse, Marek Hoffman i przez Przyjaciół usadzony na fotelu - Krzysztof Kadlec.


Wasze komentarze
autor: A Jakubowski
e-mail: canisvenator@wp.pl
data: 2009-04-07
Coż dodać coż odjąć superrrr chłopaki.
Tu możesz dodać swój komentarz:


Autor:
e-mail:
Ochrona antyspamowa.
Wypełnienie poniższego pola jest konieczne, aby komentarz znalazł się w bazie

Wpisz słownie liczbę 5:
Czas wykonania: 0.046 sekund