XX lat działalności ZTM „Venator” jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych myśliwskich zespołów muzycznych w Polsce - zaowocowało wydaniem płyty kompaktowej z muzyką myśliwską.
Płyta zawiera 21 utworów muzycznych. Z bogatego repertuaru muzycznego zespołu, na który składają się sygnały myśliwskie, msza św. hubertowska, kolędy i artystyczna muzyka myśliwska, na płycie właściwie znalazły się utwory tej ostatniej grupy. Płytę niekonwencjonalnie zaczyna wykonany wokalnie Hymn studentów leśników poznańskich i kończy w ten sam sposób wykonana piosenka Więc pijmy zdrowie. Są to utwory nierozerwalnie związane z studentami leśnictwa z Poznania i często przez nich śpiewane. Pozostałe utwory to artystyczna muzyka myśliwska w wykonaniu instrumentalnym. Znalazła się tutaj europejska klasyka taka, jak Spotkanie na łowach Gioacchino Rossiniego oraz wiele utworów niemieckiego kompozytora Reinholda Stiefa, a także jeden - przyjaciela polskich sygnalistów Uwe Bartelsa. Ciekawą i nową propozycją jest aranżacja w postaci składanki z trzech części mszy św. hubertowskiej. Niezwykłego uroku nadają płycie jednak cztery utwory skomponowane lub opracowane muzycznie przez polskich kompozytorów, takich jak: Czesław Trybus (Na łowy), Bogusław Rup (Na cześć św. Huberta), Artur Kanawka (wariacje na temat Pojedziemy na łów) i Krzysztof Kadlec (Pojechał myśliwy w pole na zające), którzy na trwale wpisują się do historii muzyki myśliwskiej. Miłą niespodzianką jest zamieszczenie na płycie archiwalnego materiału zdjęciowego.
Słowa uznania i wielkiego szacunku kieruję do Kolegów Krzysztofa Kadleca, przewodniczącego Komisji Muzycznej Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ oraz Łukasza Prendke, realizatora nagrań, za wysiłek pracy merytorycznej i zadbanie o najwyższy poziom wykonawczy i nagraniowy. Z uczuciem nieukrywanej dumy i głębokiej satysfakcji można wysłuchać tę płytę, będąc jednocześnie pod wpływem jej wysokiej wartości artystycznej.
Zespołowi Venator, jego wszystkim członkom oraz ich mecenasom - władzom Uczelni i Wydziału - życzę wielu sukcesów naukowych, dydaktycznych, artystycznych i organizacyjnych. Niechaj dobra sława Zespołu trwa jak najdłużej i promieniuje na całe środowisko akademickie, leśne i łowieckie Poznania i Wielkopolski.
Maciej Strawa
Prezes KSM PZŁ
Poznań, 2006 r.