Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
IX Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej Sierakowice 2013

program
strona główna
program
zestawy sygnałów
regulamin
do pobrania
wyniki
zdjęcia
X Jubileuszowy
Festiwal Kultury Łowieckiej
„KNIEJA 2013”
Sierakowice

Program festiwalu

11 lipca ( czwartek)
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie

15.00

Otwarcie wystawy kolekcjonerskiej Piotra Grzywacza
„Myśliwskie instrumenty muzyczne”

Wystawa czynna do 20 sierpnia 2013 roku

 

19 lipca (piątek)
Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach

13.00

Otwarcie autorskiej wystawy Mariana Wilczewskiego „Owady”

Wystawa czynna do 7 sierpnia 2013 roku

 

20 lipca (sobota)
Sierakowice

Drewniany Zabytkowy Kościół
12.00
IX Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej
15.00

wręczenie nagród

Ołtarz Papieski
17.30
Koncert laureatów IX Kaszubskiego Przeglądu Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej                  
18.00

Msza św. Hubertowska

Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego  - Capella Zamku Rydzyńskiego z Poznania

Korowód ulicami: Kartuską, Słupską do Amfiteatru SZEROKOWIDZE

  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice
  • poczty sztandarowe
  • gospodarze, goście
  • myśliwi
  • zespoły folklorystyczne, myśliwskie
  • jeźdźcy

 

Amfiteatr SZEROKOWIDZE

19.00

Hejnał - powitanie: Zespół Muzyki Myśliwskiej Hubertus ze Sztumu

  • Uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Sierakowice p. Tadeusza Kobielę i Wójta Gminy Somonino p. Mariana Kryszewskiego
  • prezentacja: „90 lat Polskiego Związku Łowieckiego” – p. Marek Gorski
19.15
Zespół Muzyki Myśliwskiej Hubertus ze Sztumu
19.35

Pokazy sokolnicze

19.45
Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Tuchlińskie Skrzaty” z Tuchlina
20.00
Zespół regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego
20.30
Gwiazda wieczoru -  THE MOTIVATORS z Hamburga
21.30
Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego Capella Zamku Rydzyńskiego z Poznania
22.30
Zabawa z DJ-em

Imprezy towarzyszące:

  • Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
  • Kiermasze myśliwskie
  • Kuchnia kaszubska i myśliwska
  • Kącik przyrodniczy dla dzieci
  • Ognisko
  • Pokazy sokolnicze

 

20 lipca (sobota)
Ostrzyce - Scena nad jeziorem

16.00
Zespół regionalny im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego
17.00
Myśliwi dzieciom
18.00
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Mali Hopowianie”
18.30
Pokazy rasy psów myśliwskich - p. Beata Zach
19.00
Kwintet Hubertus-Brass z Trójmiasta
20.00
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice
21.00
Zabawa myśliwska
22.30
Gwiazda wieczoru THE MOTIVATORS z Hamburga

Imprezy towarzyszące:

  • Kiermasze myśliwskie
  • Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
  • Kuchnia kaszubska i myśliwska

 

3 sierpnia (sobota)

Zawody Strzeleckie „O Memoriał Bronisława Lisa i Ryszarda Pięty”

  • Miejsce: Bietowo – Nadleśnictwo Lubichowo
  • Organizator: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa

 

10 sierpnia (sobota)

Biesiada Myśliwska w Mirachowie (impreza biletowana)
Organizator: Pomorskie Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej

 

Czas wykonania: 0.278 sekund