Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
VIII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej Sierakowice 2012

program
strona główna
program
zestawy sygnałów
regulamin
do pobrania
wyniki
zdjęcia
IX Festiwal Kultury Łowieckiej
„KNIEJA 2012”
Sierakowice

Program festiwalu

12 lipca - czwartek
Drewniany Zabytkowy Kościół w Sierakowicach

13.00

Otwarcie autorskiej wystawy malarskiej Krzysztofa Grebasza
„Kolory Pomorza” w ramach Roku Krajobrazów Pomorza

Wystawa czynna do 30 sierpnia 2012 roku

 

19 lipca - czwartek
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie

15.00

Otwarcie wystawy „Święty Hubert – patronem myśliwych”

Wystawa czynna do dnia 31 sierpnia 2012 roku

 

28 lipca - sobota
Sierakowice - Drewniany Zabytkowy Kościół

10.00
VIII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej
14.30

Zbiórka zespołów i uczestników na Targowisku (ul. Piwna)
Parada ulicami Sierakowic: Piwną i Kartuską do Ołtarza Papieskiego

  • Młodzieżowa Orkiestra  Dęta Gminy Sierakowice
  • poczty sztandarowe
  • gospodarze, goście
  • myśliwi z psami
  • zespoły folklorystyczne, myśliwskie
  • jeźdźcy
15.00

Msza św. Hubertowska

Oprawa muzyczna : Kwintet HUBERTUS-BRASS z Trójmiasta

Korowód ulicami: Kartuską, Słupską do Amfiteatru SZEROKOWIDZE

  • Młodzieżowa Orkiestra  Dęta Gminy Sierakowice
  • poczty sztandarowe
  • gospodarze, goście
  • myśliwi z psami
  • zespoły folklorystyczne, myśliwskie
  • jeźdźcy

 

Sierakowice - Amfiteatr SZEROKOWIDZE

16.00

Hejnał - powitanie: Zespół Muzyki Myśliwskiej Hubertus ze Sztumu

  • Uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Sierakowice p. Tadeusza Kobielę i Wójta Gminy Somonino p. Mariana Kryszewskiego
  • prezentacja pocztów sztandarowych - p. Ryszard Mazurowski - Prezes Komisji Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku
16.20
Koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej „Hubertus” ze Sztumu (30’)
16.50

prezentacje ras psów myśliwskich (na scenie 30’)

Pani Beata Zach z Oddziału Kynologicznego w Sopocie – Członek Komisji Kynologicznej przy ORŁ w Gdańsku

17.20

„Pogotowie Muzyczne” (15’)

17.40
Promocja książki autorstwa Andrzeja Klamana „W kaszubskiej kniei”
17.50
„Pogotowie Muzyczne” (15’)
18.10

„Szlachetna sztuka wabienia jelenia” – p. Bogdan Michalak (15’)

18.25
Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Tuchlińskie Skrzaty” (30’)
19.00

Prezentacje sygnałów myśliwskich (5’)

p. Kazimierz Kroskowski – Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku, Członek Zespołu Rodzinnego Sygnalistów Myśliwskich „Żurawie” z Kościerzyny

19.10
Przedstawienie sponsorów, organizatorów, zaproszenie do stoisk
19.15

Prezentacje sygnałów myśliwskich (5’)

p. Kazimierz Kroskowski – Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku, Członek Zespołu Rodzinnego Sygnalistów Myśliwskich „Żurawie” z Kościerzyny

                          
19.20
Kwintet Hubertus – Brass z Trójmiasta (30’)
19.50

Prezentacje sygnałów myśliwskich (5’)

p. Kazimierz Kroskowski – Komisja Kultury Łowieckiej ORŁ w Gdańsku, Członek Zespołu Rodzinnego Sygnalistów Myśliwskich „Żurawie” z Kościerzyny

                          
20.00
Zespół Pieśni i Tańca Polskiego „Spotkanie” z Belgii (30’)
20.30
Zespół Regionalny „KLISZCZACY” z Tokarni – Małopolska (30’)
21.05
Regionalny Zespół „Chojnioki” z Chojna – Wielkopolska (30’)
21.40
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Górale Łąccy” z Łącka (30’)
22.10
Przedstawienie sponsorów, organizatorów
22.30
Gwiazda wieczoru FOCUS disco polo

Imprezy towarzyszące:

  • Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
  • Kiermasze myśliwskie
  • Kuchnia kaszubska i myśliwska
  • Promocja książki autorstwa Andrzeja Klamana „W kaszubskiej kniei”
  • Zawody strzeleckie o tytuł „Króla Strzelnicy Laserowej”

 

28 lipca - sobota
Ostrzyce

17.30

Parada ulicami Ostrzyc

  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice
  • poczty sztandarowe
  • gospodarze, goście
  • myśliwi z psami
  • zespoły folklorystyczne,  myśliwskie
17.45

Hejnał - powitanie: Kwintet Hubertus – Brass z Trójmiasta

uroczyste otwarcie Festiwalu przez Wójta Gminy Somonino p. Mariana Kryszewskiego i Wójta Gminy Sierakowice p. Tadeusza Kobielę

                        
17.50
koncert Kwintetu Hubertus – Brass z Trójmiasta (30’)
18.20

koncert Zespół Pieśni i Tańca Polskiego „Spotkanie” z Belgii (30’)

18.50

Prezentacja sygnałów myśliwskich (5’)

Karol Kroskowski – Solowy Mistrz Polski

18.55
Zespół Regionalny „KLISZCZACY” z Tokarni – Małopolska (30’)
19.30

Prezentacja sygnałów myśliwskich (5’)

Karol Kroskowski – Solowy Mistrz Polski

19.35
Regionalny Zespół „Chojnioki” z Chojna – Wielkopolska (30’)
20.05

Prezentacja sygnałów myśliwskich (5’)

Karol Kroskowski – Solowy Mistrz Polski

20.10
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Górale Łąccy” z Łącka (30’)
20.40
Kaszubski  Zespół Pieśni i Tańca „SIERAKOWICE” (30’)
21.10
Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Sierakowice (30’)
21.40
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Mali Hopowianie” z Hopowa (20’)
22.00
Zespół Muzyki Myśliwskiej HUBERTUS ze Sztumu (30’)
22.30
Biesiada Myśliwska z zespołem „Pogotowie Muzyczne”

Imprezy towarzyszące:

  • Kiermasze myśliwskie

  • Kiermasze Zacnego Jadła, Napitku i Rękodzieła
  • Kuchnia kaszubska i myśliwska

 

4 sierpnia 2012 r. (sobota)

Zawody Strzeleckie o Memoriał Bronisława Lisa

  • Miejsce: Bietowo - Nadleśnictwo Lubichowo
  • Organizator: Stowarzyszenie Inżynierów, Techników Leśnictwa i Drzewiarstwa

 

11 sierpnia 2012 r. (sobota)

Biesiada Myśliwska w Mirachowie (impreza biletowana)
Organizator: Pomorskie Towarzystwo Miłośników Muzyki i Kultury Łowieckiej

 

Czas wykonania: 0.069 sekund