Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
 Wystawa łowiecka Wystawa łowiecka w Muzeum Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bydgoszczy z kolekcją rogów myśliwskich Piotra Grzywacza będzie czynna do 10 października 2003.


Recenzje z Bydgoskiego Informatora Kulturalnego.

 Wystawy czasowe
Rogi myśliwskie – wystawa z okazji 80-lecia Polskiego Związku Łowieckiego (od 12 września br.) W bieżącym roku przypada 80. rocznica utworzenia Polskiego Związku Łowieckiego. Z tej też okazji zapraszamy Państwa na wystawę zorganizowaną przez Okręgową Radę Łowiecką i Zarząd Okręgowy PZŁ w Bydgoszczy, a której otwarcie nastąpi w dniu 11 września br.

Na przygotowanej ekspozycji można zobaczyć przepiękną i niezwykle bogatą kolekcję rogów myśliwskich pochodzących ze zbiorów Piotra Grzywacza – Wojskiego Borów Tucholskich. Piotr Grzywacz – muzyk amator, dyplomowany juror, specjalista w zakresie gry na rogu myśliwskim. Na co dzień pracuje w Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi, gdzie poza pracą pedagogiczną od 1981 r. prowadzi szkolny zespół sygnalistów myśliwskich. Jest inicjatorem i organizatorem dziewiętnastu edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej z okazji Dni Borów Tucholskich, oraz trzech konkursów i seminarium dla uczniów szkół leśnych. Był pomysłodawcą skonstruowania drewnianego „Rogu Tucholskiego”. Na wystawie prezentowane jest kilkadziesiąt przykładów rogów myśliwskich wśród których na szczególną uwagę zasługują m.in.: rogi wentylowane z XIX w. jak również róg pszczyński i róg paryski z 1855 r. Dodatkową atrakcją będą również medalowe poroża jeleni i parostki rogaczy pozyskane w lasach bydgoskich oraz fotografie Andrzeja Wierzbińca przedstawiające zwierzęta łowne w naturalnym środowisku bytowania.Czas wykonania: 0.018 sekund