Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Warszawskie Targi Hubertus EXPO 2013

Pod koniec kwietnia br. odbyły się w Warszawie Jubileuszowe X Międzynarodowe Targi Łowiectwa Strzelectwa i Rekreacji HUBERTUS EXPO. Podczas oficjalnego rozpoczęcia Targów uhonorowani zostali państwowymi odznaczeniami: prezes KSM – dr Maciej Strawa oraz Mieczysław Leśniczak.

Pośród dziesiątek interesujących komercyjnych stoisk znalazło się miejsce o zupełnie odmiennym charakterze. Było nim stoisko Kluby Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Niewielkie, ale bardzo sympatyczne. A co najważniejsze – było najgłośniejsze. Każdy targowy dzień rozpoczynał się od odegrania sygnału „Pobudka” i „Powitanie” przez kol. Janusza Gocalińskiego, Piotra Cebernika, Andrzeja Jesse i Krzysztofa Kadleca, a w sobotę i niedzielę dołączyła do naszej muzycznej grupy Ania Gocalińska.

Przybyłych gości do naszego klubowego stoiska witaliśmy grając i śpiewając fanfarę A. Dyki „Witamy Was”. Co jakiś czas odbywały się małe koncerty z muzyką myśliwską, której dźwięki przyciągały słuchaczy z całych terenów wystawowych. Miał miejsce również krótki  występ zespołu „Trompe de chasse” pod kierownictwem Henryka Mąki. Miło nam było gościć członków warszawskiego zespołu „Echo”, którzy dołączyli do naszej muzycznej trupy, z którymi wykonaliśmy kilka myśliwskich marszy i fanfar.  Od czasu do czasu dochodzili do nas z sygnałówką zwiedzający, aby wspólnie wykonać jakiś sygnał lub utwór.

W imieniu Zarządu KSM PZŁ chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy wspomogli nas swoim pięknym graniem na rogach myśliwskich, a w sposób szczególny wyrazić wdzięczność Januszowi Gocalińskiemu i jego małżonce – Małgosi za wielką pomoc w zorganizowaniu klubowego stoiska oraz Kolegom z poznańskiego zespołu „Babrzysko”  - Andrzejowi Jesse i Piotrowi Cebernikowi przybyłym na czas Targów, aby nas muzycznie wesprzeć.

 

Darz Bór!

Krzysztof Kadlec

 

 

 


Serdeczny uścisk dłoni dwóch doktorów
- łowczego krajowego dra Lecha Blocha i odznaczonego dra Macieja Strawy

Fanfara na cześć odznaczonego prezesa KSM dra Macieja Strawy

Występy przy klubowym stoisku

Po koncercie zmęczeni ale radośni

„Trompe de chasse” jak nakazuje tradycja grają tyłem do słuchaczy

Smutny wiceprezes pilnujący klubowego stoiska


Czas wykonania: 0.017 sekund