Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja Wicemistrzem Dolnej Saksonii
W dniu 26 maja 2002 roku Zespół Trębaczy Myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Goraju zajął II miejsce w klasie G na Krajowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich Dolnej Saksonii w Springe pod Hanowerem.

W konkursie wzięło udział prawie 100 zespołów przede wszystkim z Dolnej Saksonii, gdzie granie na rogu myśliwskim w Niemczech jest najbardziej popularne. Zespół z Goraja z wynikiem 949 punktów ustąpił tylko wielokrotnemu Mistrzowi Niemiec - zespołowi z Hameln-Pyrmont - pięcioma punktami (954). Trzeci w kolejności zespół zdobył o 73 punkty mniej, czyli 876. Według regulaminu niemieckiego minimalna liczba członków zespołu w klasie G wynosi 12 osób, zespół z Goraja liczył 16 trębaczy, zespół z Hameln-Pyrmont zaś był najliczniejszą grupą - 28 trębaczy. W klasie wzięło udział 26, a w klasie A - 33 zespoły. Trębacze z Goraja otrzymali dyplom, cynową paterę i - na pasek do rogu - złote odznaki dolnosaksońskiego związku łowieckiego.

Reprezentację Goraja stanowili: Maciej Strawa, Jacek Kulpiński, Łukasz Sikora, Wojciech Wardęga, Tomasz Szrama, Łukasz Kanecki, Paweł Borek, Przemysław Rumianowski, Marek Jakubowski, Błażej Chmielewski, Damian Rolczak, Paweł Kaczmarek, Mateusz Bździel, Hubert Farbotko, Paweł Wyrwas i Piotr Wlaźlik.

Wyjatkowe miejsce jakim jest Springe z Zamkiem Myśliwskim, w którym mieści się muzeum łowiectwa, cesarskim łowiskiem i zwierzyńcem udostępnionym do zwiedzenia oraz muzyczną atmosferą konkursową zaprasza do przyjazdu gości z całej Europy.

Podziękowania dla Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Nadleśnictwa Krzyż i Zespołu Szkół Leśnych w Goraju, dzięki którym wyjazd do Springe grupy trębaczy z Goraja był możliwy. Darz Bór.


Czas wykonania: 0.014 sekund