Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Zmarł Hubert Jurczyszyn

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł od nas nasz Kolega, sygnalista myśliwski Hubert Jurczyszyn, który zmarł po ciężkiej chorobie 03 lipca 2010 roku. Pogrzeb odbędzie się 06.07.2010 r. o godz. 11.00 w kościół kolegiacki p.w. Matki Bożej Różańcowej w Strzelcach Krajeńskich (Lubuskie).

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ


Wspomnienie o Hubercie Jurczyszynie

Urodził się 21.03.1952 roku.

Kolega Hubert Jurczyszyn był bardzo szanowanym i zacnym myśliwym. Już od lat 70-tych miał styczność z rogiem myśliwskim. W swojej pracy zawodowej i pasji łowieckiej zawsze wspierał kulturę i zwyczaje łowieckie. Od początku lat 90-tych bardzo zaangażował się w rozwój tej dziedziny. W duchu najwyższych wartości wychował dwóch synów (Huberta i Karola), obaj grają na wysokim poziomie na rogach myśliwskich. Założył rodzinny Zespół Trębaczy Leśnych „BORUS”, który oprawą muzyczną wzbogaca wiele imprez i uroczystości łowieckich.

Od 1996 roku jest członkiem Klubu Sygnalistów Myśliwskich (legitymacja nr 82). Jego wzorowa postawa i przykład dawany młodym pokoleniom myśliwych i leśników sprawiły, że wybrano go w 2008 roku na członka Komisji Etyki Klubu.

Kolega Hubert Jurczyszyn był również aktywnym działaczem struktur PZŁ w Okręgu Gorzowskim. Był członkiem Okręgowej Rady Łowieckiej i lektorem w szkoleniach organizowanych dla młodych myśliwych, a także członkiem Komisji Promocji Łowiectwa ORŁ w Gorzowie Wielkopolskim. Od trzech kadencji był także członkiem Regionalnej Rady Ochrony Przyrody.

Za swoje zaangażowanie i osiągnięcia w łowiectwie odznaczony Brązowym i Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej, a także Medalem Świętego Huberta. Na wniosek Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, Kapituła Odznaczeń Łowieckich nadała Mu w dniu 20.05.2010 roku Złoty Medal Zasługi Łowieckiej, który został wręczony podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Złotoryi w dniu 12.06.2010 roku.

Od 1971 roku był myśliwym, członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i członkiem Koła Łowieckiego „Szarak” w Barlinku. Z wykształcenia mgr inż. leśnik, był Nadleśniczym Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie.

Zmarł 3.07.2010 roku.

Odszedł od nas człowiek szlachetny, w pełni oddany wartościom ochrony przyrody i kultury łowieckiej. Łącząc się w bólu, składamy wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego Huberta. Cześć Jego pamięci, a róg myśliwski niechaj Mu wiecznie gra.Czas wykonania: 0.051 sekund