Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Klub Sygnalistów Myśliwskich na Targach EXPO 2010

W Warszawie w dniach 7-9 maja 2010 roku odbyły się VII Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji HUBERTUS EXPO 2010. Dzięki uprzejmości Zarządu Głównego PZŁ po raz pierwszy swoje stoisko miał Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Zacnych gości witaliśmy granym i śpiewanym sygnałem „Witamy was”. Nasze stoisko odwiedzili m.in.: łowczy krajowy dr Lech Bloch, przewodniczący ZO PZŁ w Poznaniu Zbigniew Zieliński i członek Zarządu Leopold Paul, redaktor naczelny „Łowca Polskiego” Paweł Gdula oraz zasłużony dla polskiej sygnalistki Jan Konopka i Mieczysław Leśniczak. Mieliśmy również zaszczyt gościć legendy naszego łowiectwa: Janusza Sikorskiego, Zygmunta Łabędzkiego, Witolda Sikorskiego, Alfreda Hałasę i Wiesława Zielińskiego.

Rozbrzmiewające na całą hale targową sygnały i muzyka myśliwska wykonywana przez spontanicznie powstałe zespoły przyciągała do naszego boksu wielu słuchaczy i sygnalistów. Ci ostatni przychodzili po radę i instrukcje. Często zaglądała do nas także młodzież, która nosi się z zamiarem podjęcia nauki gry na rogu myśliwskim.

Odbyła się także multimedialna prezentacja najstarszej polskiej opery o tematyce myśliwskiej „Heca albo polowanie na zająca” Tym tematem zajął się specjalnie przybyły z Poznania kierownik Zespołu Pieśni Myśliwskiej „Nemrod” – Radosław Jastak.

Szczególnie gorące podziękowanie należą się Januszowi Gocalińskiemu, jego żonie Małgosi i córce Ani. To dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu, serdeczności oraz gościnności nasze stoisko miało taki donośny wydźwięk. Niezwykle oddaną osobą przy organizacji klubowego przedsięwzięcia była Diana Serafin z Zarządu Głównego - admiratorka kultury łowieckiej. Dziękuję pani Diano! Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w następnym  HUBERTUS EXPO 2011. Do zobaczenia za rok.

Krzysztof Kadlec – współorganizator stoiskaCzas wykonania: 0.015 sekund