Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
SALON HUBERTOWSKI w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach


Wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej i kultury łowieckiej zapraszamy do SALONU HUBERTOWSKIEGO w sobotę 10 maja 2003 roku do Zamku Górków w Szamotułach.

Impreza rozpocznie się o godz.15.00 otwarciem wystawy zatytułowanej „Pojedziemy na łów”, której towarzyszyć będą dźwięki rogów myśliwskich w specjalnie dobranym repertuarze.

Koncert polskiej muzyki łowieckiej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Szamotułach odbędzie się o godz. 15.30. Większość utworów zostanie przypomniana po dziesięcioleciach zapomnienia. Będzie można usłyszeć opracowania na różne instrumenty: trąbki, flety, róg, klarnet, saksofon, skrzypce i fortepian, a także chór oraz zespół wokalny składający się z najmłodszych uczestników SALONU HUBERTOWSKIEGO.

Po koncercie ok. godz.17.00 organizatorzy zapraszają przed zamek na biesiadę myśliwską. Tam usłyszymy Reprezentacyjny Zespół Muzyki Łowieckiej PZŁ, Zespół Trębaczy Myśliwskich z Goraja, trębaczy z zespołu „Venator” działającego przy Akademii Rolniczej w Poznaniu, zespół rodziny Wylegałów „Bażant” z Chrzypska Wielkiego a także uczniów szamotulskiej szkoły muzycznej. SALON HUBERTOWSKI będzie imprezą rozpoczynającą „Dni Szamotuł” oraz inaugurującą wielkopolskie obchody 80-lecia PZŁ.


Czas wykonania: 0.016 sekund