Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Konferencja w TucholiW dniach od 28 do 30 marca 2003 r. w Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi odbywała się „ I Ogólnopolska Konferencja Zarządu, Jurorów i Organizatorów Konkursów Sygnałów Myśliwskich w Polsce ” .
W spotkaniu uczestniczyli znawcy i eksperci gry na rogu myśliwskim z Poznania, Opola, Rzeszowa, Koszalina, Kościerzyny, Radzymina, Warszawy, Gdańska, Pszczyny, Barwic, Bytowa, Kwidzyna, Kalisza, Leszna, Cewic, Przechlewa, Goraja, Tucholi oraz kilku innych ośrodków.

W pierwszej części spotkania komisja jurorów zajmowała się rozstrzygnięciem konkursu na hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Spośród zgłoszonych 27 propozycji muzycznych, komisja nie wybrała odpowiedniej melodii co spowodowało że konkurs nie został rozstrzygnięty. Jednocześnie podjęto uchwałę o ogłoszeniu konkursu na sygnał myśliwski dla bobra i piżmaka. Postanowiono wprowadzić obowiązkowe eliminacje regionalne do udziału w konkursie „ O RÓG Wojskiego” .

Pozostała tematyka dyskusji i ustaleń dotyczyła głównie regulaminu konkursów, przeglądów i festiwali dla sygnalistów myśliwskich w Polsce. Konferencja przebiegała bardzo sprawnie zwłaszcza dzięki zastosowaniu nowoczesnego sprzętu multimedialnego z użyciem internetu i prezentacją obrazu na wielkim ekranie.

Uczestnicy zapoznali się ponadto z bazą dydaktyczną ZSL i A. Oprowadzani przez Panią Dyrektor szkoły Reginę Wrębel wysoko ocenili osiągnięcia szkoły a wśród nich pracownię chemii, języka niemieckiego, ochrony lasu i łowiectwa, sokolarnię, Centrum Unii Europejskiej, preparatornię, Izbę Tradycji Łowieckich, sale komputerowa. Z uwagi na brak czasu nie zwiedzano pozostałych pomieszczeń.

Zainteresowani sprawami sygnalistów myśliwskich mogą zajrzeć na strony internetowe:
www.muzyka.mysliwska.pl
www.sygnaly.tuchola.plCzas wykonania: 0.017 sekund