Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
XII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej
Goraj - Zamek 2007

Podsumowanie okręgowego konkursu plastycznego
o tematyce przyrodniczo-łowieckiej pt. „Co w lesie gra...?”
organizowanego z okazji
XII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej
Goraj - Zamek 2007

 

 

Konkurs plastyczny Co w lesie gra…? został zorganizowany i sponsorowany przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile, Komisję Kultury Łowieckiej Okręgowej Rady Łowieckiej w Pile, a także Zespół Szkół Leśnych w Goraju przy współudziale Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Oddziału Zamiejscowego w Pile.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Celem konkursu byłą edukacja przyrodnicza oraz propagowanie kultury leśnej i łowieckiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Na konkurs nadesłano ponad 300 prac plastycznych z ponad 50 szkół powiatu pilskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego, wałeckiego, złotowskiego.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu ( co w lesie gra), jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki , akwareli poprzez wyklejane papierem, plasteliną wzbogacone o naturalne elementy takie jak mech , szyszki , korę po obrazy malowane na szkle , haftowane i wypiekane.

Nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowe klasy I-III, klasy IV- VI i gimnazjum.

Ze względu na różnorodność technik, pomysłowość i wrażliwość, jury postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia w kategorii uczniowie gimnazjum

Ponadto spośród nagrodzonych i wyróżnionych prac została przyznana nagroda Grand Prix.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostały wyeksponowane na wystawie, którą można było podziwiać w dniach 08-10 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.

Do wszystkich laureatów wysłano zaproszenia na uroczystość wręczenia nagród

Wręczenie nagród odbyło się w sobotę 09. czerwca (sobota) 2007 o godz.16.30. w Zespole Szkół Leśnych w Goraju podczas Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

Nagrody wręczali Pan Sławomir Jaroszewicz Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Pile i dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Goraju Pan Albert Tabaka.

 

W kategorii "Uczniowie szkoły podstawowej klasy I-III"

 

I nagrodę otrzymała MILENA GRELEWSKA ze Szkoły Podstawowej w GÓRZNEJ

II nagrodę otrzymała SANDRA CHOJNOWSKA ze Szkoły Podstawowej w MIAŁACH

II nagrodę otrzymała ANNA CZARNOLEWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w CHODZIEŻY

 

Wyróżnienia:

  • NOEMI NOWAK ze Szkoły Podstawowej nr 1 w CHODZIEŻY
  • JUSTYNA KĘDZIA ze Szkoły Podstawowej w GÓRZNEJ
  • SEBASTIAN WASIK ze Szkoły Podstawowej w JASTROWIU
  • MONIKA TCHÓRZ ze Szkoły Podstawowej w NIEKURSKU
  • MARCIN MICHOR ze Szkoły Podstawowej w RADWANKACH
  • PATRYCJA CECKA ze Szkoły Podstawowej w STAREJ ŁUBIANCE
  • DARIA MARKIEWICZ ze Szkoły Podstawowej w GÓRZNEJ

 

W kategorii "Uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VI"

 

I nagrodę otrzymała IZA GAWĘDA ze Szkoły Podstawowej w OKONKU

II nagrodę otrzymała AGNIESZKA SZMANIA ze Szkoły Podstawowej w MORAKOWIE

III nagrodę otrzymała JULIA DANELSKA ze Szkoły Podstawowej w MIEŚCISKU

 

Wyróżnienia:

  • DARIA TOCHA ze Szkoły Podstawowej nr 2 W PILE
  • MALWINA KOŹMA ze Szkoły Podstawowej W SARBI
  • KAROLINA CODRO ze Szkoły Podstawowej W FALMIEROWIE
  • KLAUDII JARMOŁOWICZ ze Szkoły Podstawowej W CZAJCZU
  • DARII ŻALIŃSKIEJ ze Szkoły Podstawowej W MIEŚCISKU
  • DAGMARZE TARNOWSKIEJ ze Szkoły Podstawowej W OKONKU
  • ILONIE NAJDER ze Szkoły Podstawowej W OKONKU

 

W kategorii Uczniowie Gimnazjium

 

 

I nagrodę otrzymała ANTONINA JAGIELSKA Z GIMNAZJUMW LIPIEJ GÓRZE

II nagrodę otrzymała DĄBRÓWKA PIECHOCKA Z GIMNAZJUMW MARGONINIE

III nagrodę otrzymała ANGELIKA NOWAK Z GIMNAZJUMW WYSOKIEJ

 

 

Wyróżnienia:

  • MARTA SKOBEL z gimnazjum nr 2 w PILE
  • KATARZYNA PIEŃKOWSKA z gimnazjum nr 2 w TRZCIANCE
  • MAGDALENA JAŚKIEWICZ z gimnazjum w GĘBICACH
  • PAULINA KLUZA z gimnazjum w LIPCE
  • MICHALINA SOBIERALSKA z gimnazjum w MARGONINIE
  • SYLWIA KRAUZE z gimnazjum w UJŚCIU
  • EWA MROTEK z gimnazjum w ŁOBŻENICY
  • PAULINA WASIAK z gimnazjum w ŁOBŻENICY
  • AGATA ŻYCHLIŃSKA z gimnazjum w STAREJ ŁUBIANCE
  • PATRYCJA MANTAJ z gimnazjum w WYSOKIEJ

Nagrodę Grand Prix otrzymała Michalina Sobieralska.

 

Organizatorzy podziękowali pisemnie nauczycielom, bo to pod ich kierunkiem, dzięki ich inspiracji i motywacji powstała większość prac. W przygotowaniach do konkursu i wystawy pokonkursowej wzięli uczniowie Technikum Leśnego w Goraju. Na pochwałę zasługują: Anna Kamieńska, Maria Leszczyńska, Bartosz Siwak, Adam Michalski i Wojciech Semrau z klasy IIa.


Czas wykonania: 0.034 sekund