Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Komunikat nr 1/2007 z dn. 3.01.2007 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

1. Kalendarium konkursów.

Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2007 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Goraju-Zamku ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2007). Ponadto na bieżąco, w miarę zgłaszania konkursów, uzupełniane jest kalendarium na portalu internetowym www.muzyka.mysliwska.pl tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Goraju-Zamku.

Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium. Załączamy uniwersalny druk „Karty zgłoszenia” udziału w konkursie.

2. Składki członkowskie.

Dziękujemy wszystkim członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku z przeznaczeniem składek na cele wydawnicze, wspomogą one planowane wydania publikacji muzycznych. W 2007 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 20 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ:

PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466

Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35

z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem: składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ za 2007 rok – imię i nazwisko oraz adres. Członkom Klubu załączamy standardowy druk wpłaty/przelewu (prosimy dopisać imię i nazwisko oraz adres).

 3. Internetowy serwis muzyki myśliwskiej.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail: webmaster@mysliwska.pl

 4. Regulaminy konkursów.

Ostatnie zmiany w regulaminach konkursowych nastąpiły w marcu 2005 roku. Prosimy o zapoznanie się z tymi zmianami. Pełny tekst „Regulaminu ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” oraz „Regulaminu konkursu muzyki myśliwskiej” dostępny jest na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl

 5. Aktualizacja danych.

Co pięć lat Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ przeprowadza aktualizację danych swoich członków. Jest ona niezbędna z powodu zmian adresów zamieszkania (koniecznych dla prawidłowej korespondencji oraz regionalizacji i związanych z nią limitów kwalifikowanych solistów na konkurs ogólnopolski), dłuższych wyjazdów zagranicznych czy śmierci. Po 10 latach działalności Klubu konieczna jest weryfikacja członków naszej organizacji. W wielu przypadkach nasi sygnaliści są nieaktywni, nie przyjeżdżają na żadne konkursy, nie uczestniczą w walnych zebraniach, nie wiemy czy życzą sobie jeszcze otrzymywać pisma i zawiadomienia, nie wiemy nawet czy jeszcze żyją. Z tych powodów, tym członkom, którzy nie dopełnili jeszcze tych wymagań, przesyłamy ANKIETĘ AKTUALIZUJACĄ DANE i prosimy o jej wypełnienie i przesłanie w terminie do 28 lutego 2007 roku na adres sekretariatu: Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, 64-700 Czarnków, Goraj-Zamek. Członkowie, którzy nie odeślą ankiety nie będą otrzymywali żadnej korespondencji klubowej.

 6. Członkostwo w KSM PZŁ.

Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” indywidualnych i zespołowych dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ. Zespoły, które złożą deklaracje wstąpienia do Klubu do dnia 30 kwietnia 2007 roku otrzymają oficjalny certyfikat w trakcie rozpoczęcia drugiego dnia festiwalu w Goraju-Zamku.

 7. Eliminacje solistów.

Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursów regionalnych i konkursu ogólnopolskiego. W przypadku rezygnacji ze startu osoby zakwalifikowanej na konkurs ogólnopolski, decyzję o wyznaczeniu kolejnej z listy podejmuje organizator konkursu regionalnego. Wszystkie zgłoszenia i zmiany w terminie do 30 kwietnia 2007 r.

 8. Terminy zgłoszeń.

Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (jeżeli organizator nie wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (zawsze do 30 kwietnia).

 9. Przygotowanie do festiwalu.

Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Goraju-Zamku następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta, Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ oraz Na cześć św. Huberta.

 10. XIII Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

W XIII Wielkopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich, odbywającym się w ramach ogólnopolskiego festiwalu muzyki myśliwskiej w Goraju-Zamku, ze względów organizacyjnych mogą wziąć udział - w tym roku - tylko soliści i zespoły pochodzące z województwa wielkopolskiego. Występy konkursowe prowadzone będą w dwóch klasyfikacjach: ogólnopolskiej (tylko zakwalifikowani) i wielkopolskiej (wszyscy z województwa wielkopolskiego). Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z województwa wielkopolskiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogu myśliwskim. Udział sygnalistów z województwa wielkopolskiego bez ograniczeń ilościowych. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2007 r.

 11. Cisza nocna.

Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Goraju-Zamku zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miejscowości oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

 12. Zakwaterowanie podczas festiwalu w Goraju-Zamku.

Organizatorzy festiwalu w Goraju-Zamku przygotowali zakwaterowanie w kilku miejscowościach, tzn. w internacie ZSL w Goraju-Zamku oraz kilku okolicznych ośrodkach i hotelach położonych w Lubaszu (5 km), Czarnkowie (7 km) i Trzciance (25 km). Miejsca noclegowe w internacie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (o niższym standardzie i niższej cenie) przeznaczone są w pierwszej kolejności dla uczniów innych szkół średnich. O przydziale miejsc zakwaterowania w poszczególnych ośrodkach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

 

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ


Czas wykonania: 0.017 sekund