Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Najlepsi na Białorusi
Relacja w Tygodniku Tucholskim Nr 22/ 2001


W minioną sobotę i niedzielę tercet sygnalistów myśliwskich "Jenot" z Zespołu Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi na czele z opiekunem Piotrem Grzywaczem uczestniczył w konkursie z okazji jubileuszu: 80-lecia związku łowiectwa i rybołówstwa.Laureaci (od lewej: Piotr Grzywacz, Andrzej Kontek, Karol Grzywacz). Fot. A.K.


"BTPR" na Białorusi. Impreza odbywała się w miasteczku olimpijskim "Raubiczi" koło Mińska. Oprócz zmagań sygnalistów odbywały się liczne konkursy łowieckie: strzelecki, biatlon myśliwski, wystawa i konkurs pracy psów myśliwskich, wystawa trofeów łowieckich. Na uroczystość przybyły liczne delegacje myśliwych z całej Białorusi. Nie zabrakło również delegacji oficjalnych z Rosji, Ukrainy, Polski (delegacja Polskiego Związku Łowieckiego z Warszawy).
W konkursie sygnalistów uczestniczyły cztery zespoły i 14 solistów. Reprezentanci Zespołu Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi zajęli zespołowo pierwsze miejsce przed zespołami z Mińska i Drogiczyna.
Z sukcesami powrócili także nasi soliści. Karol Grzywacz zajął drugie miejsce a Andrzej Kontek - trzecie. Z pięknym pucharem i dyplomami, po czterogodzinnych zmaganiach z białoruskimi urzędnikami, sygnalistów powitały polskie służby graniczne w Terespolu, które o sukcesie dowiedziały się z radia białoruskiego. Pomimo długiej kolejki oczekujących na odprawę, sygnaliści otrzymali przywilej przekroczenia granicy przejściem dla dyplomatów.

P.G.Czas wykonania: 0.016 sekund