Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Komunikaty KSM 1/2006

Komunikaty nr 1/2006 z dn. 10.02.2006 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

 

 • Kalendarium konkursów.

Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2006 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Kwidzynie ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2006). Ponadto na bieżąco, w miarę zgłaszania konkursów, uzupełniane jest kalendarium na portalu internetowym http://www.muzyka.mysliwska.pl tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Kwidzynie.

Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium. Załączamy uniwersalny druk „Karty zgłoszenia” udziału w konkursie.

 

 • Hejnał Klubu.

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ przypomina, że Komisja Muzyczna rozstrzygnęła w dniu 19 marca 2004 roku konkurs kompozytorski na „Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ”. Ostatecznie wybrano propozycję przedstawioną przez Lucjana Adamiaka. Na stronie internetowej http://www.muzyka.mysliwska.pl dostępny jest zapis nutowy i nagranie dźwiękowe Hejnału. Załączamy nuty Hejnału i prosimy o jego propagowanie.

 

 • Przygotowanie do festiwalu.

Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Kwidzynie następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta i Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

 

 • Cisza nocna.

Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Kwidzynie zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miasta oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

 

 • VI Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego w Kwidzynie.

W VI Powiślańskim Przeglądzie Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego, odbywającym się w ramach festiwalu muzyki myśliwskiej w Kwidzynie, ze względów organizacyjnych mogą wziąć udział - w tym roku - tylko soliści i zespoły pochodzące z województwa warmińsko-mazurskiego i części województwa pomorskiego (okręgi łowieckie – elbląski i olsztyński). Występy konkursowe prowadzone będą w dwóch klasyfikacjach: ogólnopolskiej (tylko zakwalifikowani) i warmińsko-mazurskiej (wszyscy z województwa warmińsko-mazurskiego). Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z regionu warmińsko-mazurskiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogu myśliwskim. Udział sygnalistów z województwa warmińsko-mazurskiego bez ograniczeń ilościowych. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2006 r.

 

 • Składki członkowskie.

Dziękujemy wszystkim członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku z przeznaczeniem składek na cele wydawnicze, wspomogą one planowane wydania publikacji muzycznych. W 2006 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 20 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ:


PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466

Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35


z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem:
składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ za 2006 rok – imię i nazwisko oraz adres.
Członkom Klubu załączamy standardowy druk wpłaty/przelewu (prosimy dopisać imię i nazwisko oraz adres).

  

 • Internetowy serwis muzyki myśliwskiej.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego: http://www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum.

Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail:webmaster@mysliwska.pl lub z Kolegą Krzysztofem Kadlecem (Wiceprezesem KSM PZŁ i koordynatorem Klubu ds. portalu) na adres e-mail:krzyszka@icpnet.pl

 

 • Regulaminy konkursów.

Ostatnie zmiany w regulaminach konkursowych nastąpiły w marcu 2005 roku. Prosimy o zapoznanie się z tymi zmianami. Pełny tekst „Regulaminu ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” oraz „Regulaminu konkursu muzyki myśliwskiej” dostępny jest na stronie internetowej http://www.muzyka.mysliwska.pl

 

 • Eliminacje solistów.

Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursów regionalnych i konkursu ogólnopolskiego. W przypadku rezygnacji ze startu osoby zakwalifikowanej na konkurs ogólnopolski, decyzję o wyznaczeniu kolejnej z listy podejmuje organizator konkursu regionalnego. Wszystkie zgłoszenia i zmiany w terminie do 30 kwietnia 2006 r.

 

 • Członkostwo w KSM PZŁ.

Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ.

 

 • Terminy zgłoszeń.

Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (chyba, że organizator wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (zawsze do 30 kwietnia).

 

 • Podziękowania.

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ składa podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia obchodów jubileuszu X-lecia Klubu odbytych podczas Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Ciechocinek 2005.

 

 • Aktualizacja danych.

Co pięć lat Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ przeprowadza aktualizację danych swoich członków. Jest ona niezbędna z powodu zmian adresów zamieszkania (koniecznych dla prawidłowej korespondencji oraz regionalizacji i związanych z nią limitów kwalifikowanych solistów na konkurs ogólnopolski), dłuższych wyjazdów zagranicznych czy śmierci. Po 10 latach działalności Klubu konieczna jest weryfikacja członków naszej organizacji. W wielu przypadkach nasi sygnaliści są nieaktywni, nie przyjeżdżają na żadne konkursy, nie uczestniczą w walnych zebraniach, nie wiemy czy życzą sobie jeszcze otrzymywać pisma i zawiadomienia, nie wiemy nawet czy jeszcze żyją. Z tych powodów przesyłamy ANKIETĘ AKTUALIZUJACĄ DANE i prosimy o jej wypełnienie i przesłanie w terminie do 30 kwietnia 2006 roku na adres sekretariatu: Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, 64-700 Czarnków, Goraj-Zamek. Członkowie, którzy nie odeślą ankiety nie będą otrzymywali żadnej korespondencji klubowej.

  

 

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ


Czas wykonania: 0.060 sekund