Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Medal Za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa


Dla Rodzinnego Zespołu Sygnalistów KŁ „Bażant” z Chrzypska Wielkiego.


29 listopada 2002 roku w siedzibie Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu odbyło się spotkanie, podczas którego udekorowano ponad 100 osób. Wśród wyróżnionych znalazł się Rodzinny Zespół Sygnalistów KŁ „Bażant” z Chrzypska Wielkiego. Otrzymał Medal Za Zasługi w Rozwoju Wielkopolskiego Łowiectwa przyznany przez Wojewódzki Sejmik Łowiecki w Poznaniu.


Kierownikiem zespołu i głową rodziny jest Janusz Wylegała, który wraz z dziećmi Olą, Szymonem i Marcinem oraz żoną Bogumiłą krzewią piękno sygnałów myśliwskich, a także popularyzują muzykę łowiecką, w tym tę od lat zapomnianą – muzykę polską. Zespół rodziny Wylegałów uczestniczy w życiu muzycznym braci myśliwskiej, uświetniając swoimi występami wiele imprez łowieckich. Biorą udział w wielu konkursach sygnałów i muzyki myśliwskiej, zdobywając czołowe nagrody oraz wyróżnienia. Koncertują nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami – w Niemczech i Czechach.
Podczas spotkania w poznańskim Domu Łowieckim rozbrzmiewała muzyka fanfar wydobywana z trąbek i rogów nagrodzonego zespołu Państwa Wylegałów. Uroczystość zakończyła się wspólnym biesiadnym muzykowaniem.

Czas wykonania: 0.015 sekund