Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Mistrzowie Polski czyli Wielka Piątka na CDPrzed kilku miesiącami zrodził się pomysł nagrania jubileuszowej płyty, bowiem rok 2005 jest dla polskiej sygnalistki myśliwskiej okresem doniosłych wydarzeń. W tym czasie obchodzone będzie X-lecie Klubu Sygnalistów Myśliwskich oraz Jubileuszowy X Ogólnopolski Konkurs „O Róg Wojskiego” Ciechocinek 2005.

Z inicjatywą nagrania i sfinansowania tej niecodziennej płyty wyszło Wydawnictwo Muzyka Myśliwska. Dzięki wsparciu Prezesa Klubu Macieja Strawy i uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Leśnych w Goraju Pana Leszka Sikory odbyły się dwie sesje nagraniowe (grudzień, styczeń) w tym jednym z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolsce (a może w Polsce) historycznie związanych z sygnalistką od blisko 100 lat.

Zjechali z kraju dotychczasowi Mistrzowie: Hubert Jurczyszyn jr. – zdobywca pierwszego miejsca w roku 1997, 1998 i 2004; Piotr Kasprzyk – utytułowany w 2002 roku; Adam Migurski – trzykrotny laureat pierwszej nagrody z 1996, 1999, 2001 roku; Paweł Strawa – najlepszy sygnalista w roku 2003; i ostatni z Wielkiej Piątki – Tomasz Szrama , Mistrz z 2000 roku.

Wyjątkowe miejsce oraz bardzo dobre warunki akustyczne sal gorajskiego Zamku, wspólne zrozumienie uczestników nagrania i twórcze działania wytworzyły niepowtarzalną atmosferę pracy. Mistrzowie dokonywali cudów, aby zaspokoić reżyserskie wymagania Łukasza Prendke, czuwającego nad jakością nagrania i Krzysztofa Kadleca wsłuchującego się w każdy wydobywany dźwięk rogu myśliwskiego.

W muzycznej ekstazie powstał ad hoc jedyny i niepowtarzalny zespół sygnalistów, który nagrał, w większości nieznane naszym myśliwym, kompozycje polskich autorów, a także czeskich i niemieckich kompozytorów. Wszystkie utwory zostały wykonane na rogach Plessa.

CD ukaże się w czerwcu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Myśliwskiej Ciechocinek 2005.Zdjęcia z sesji nagraniowej:

Podczas przesłuchiwania nagrań:


Czas wykonania: 0.016 sekund