Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
"Jenot" wygrał w Niemczech.
W dniu 1 maja 2002 r. Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Jenot” z Zespołu Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach niemieckiego landu Meklemburgii – Przedpomorza w Hagenow.

W konkursie uczestniczyły 22 grupy z Meklemburgii Przedpomorza, Hamburga, Berlina, Brandenburgii, Szlezwiku – Holsztynu, Dolnej Saksonii i Polski. Reprezentanci Tucholi ( Piotr Grzywacz – kierownik zespołu, Marta Matuszewska, Marzena Wojciechowska, Karol Grzywacz, Marek Sandak, Daniel Jarzyński, Andrzej Kontek, Wiesław Skwierawski, Michał Zega, Marcin Klapczyński, Łukasz Ludwisiak, Bartłomiej Owczarek ) zaprezentowali się w programie złożonym z występów solistów i całego zespołu. W repertuarze tradycyjnie znalazły się trzy tucholskie kompozycje: „ Hejnał Tucholi ”, „Sygnał Dni Borów Tucholskich” i „Jenot na rozkładzie”.

Oprócz tucholan, w imprezie uczestniczył również występujący poza konkursem zespół rodzinny „Bażant” z Chrzypska Wielkiego, któremu za znakomitą prezentację utworów artystycznej muzyki myśliwskiej przyznano Puchar Burmistrza Hagenow.

Piotr Grzywacz
(Opiekun zespołu)
Czas wykonania: 0.015 sekund