Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Kapliczka Św. Huberta
Na terenie ROZTOCZA, tuż przy granicy z Ukrainą, niedaleko przejścia granicznego Hrebenne znajduje się malowniczo położona miejscowość Siedliska.
Myśliwi z koła Łowieckiego HERMES, mający tutaj swój obwód łowicki, wdzięczni swemu patronowi za możliwość polowania na tej przepięknej ziemi postanowili postawić kapliczkę św. Huberta.

Przy jej budowie oprócz członków koła niebagatelny udział mieli mieszkańcy Siedlisk. Kapliczkę postawiono w pobliżu rezerwatu Jalinka w otoczeniu pomnikowych dębów. Uroczystość poświęcenia odbyła się 20 sierpnia. Mszę św celebrował ksiądz Bronisław Budzki kapelan Zamojskich myśliwych. Oprawę muzyczną mszy wykonali sygnaliści z Zespołu „Pasja” pod kierownictwem Janusza Gocalińskiego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele, władz terenowych, lasów państwowych myśliwi Koła HERMES i z okolicznych kół oraz okoliczna ludność Po mszy myśliwi udali się nad pobliskie stawy na polowanie na kaczki. Po Polowaniu powrócono na polanę koło kapliczki gdzie ułożono pokot oraz odegrano sygnały myśliwskie. Wszyscy zostali poczęstowani grochówką, można było upiec kiełbaski nad ogniskiem oraz napić się piwa. Wieczorem zaproszeni goście spotkali się w świetlicy. Na stołach znalazła się dziczyzna oraz specjały miejscowej kuchni. Czas umilał wszystkim zespół ‘Retro” z Rawy Ruskiej Śpiewy i tańce trwała do rana.


Krzysztof Czyszewski
Czas wykonania: 0.014 sekund