Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Szczęśliwa trzynastka...Szczęśliwa trzynastka...

Już po raz trzynasty sygnaliści myśliwscy i młodzi artyści spotkali się w Przechlewie na XIII Krajowym Przeglądzie Sygnałów, Wiersza i Piosenki Myśliwskiej im. Rafała Minicha.

Szczęśliwa trzynastka dlatego, że przegląd odbywa się co roku bez przerwy pomimo wielu trudności organizacyjnych. Po drugie frekwencja uczestników jest zawsze bardzo duża jak też i tym razem. A po trzecie wszyscy zawsze wyjeżdżają zadowoleni z niecierpliwością czekając na następny ostatni weekend kwietnia kiedy to znów w Przechlewie zabrzmi głos rogów i będzie można rozkoszować się słuchając poezji i piosenki myśliwskiej w wykonaniu młodych artystów.

W tym roku w sobotę i niedzielę tj. 23-24 kwietna Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Kadlec wysłuchało 63 solistów i 17 zespołów wyłaniając zwycięzców w poszczególnych klasach.

Przegląd w Przechlewie jest jedyny w swoim rodzaju pośród wszystkich konkursów odbywających się w Polsce. Tylko tu artyści mogą zaprezentować się w piosence o tematyce myśliwskiej, a także recytując wierze i fragmenty prozy pozostając w klimacie otaczającej nas przyrody.

Wśród wielu znakomitych gości odwiedzających przechlewski konkurs z władzami samorządowymi tutejszego regionu na czele nie brakuje nigdy rodziny patrona naszego konkursu. To ona co roku wspomina Rafała Minicha - wspaniałego człowieka, myśliwego i propagatora szeroko rozumianej kultury łowieckiej.

Znakomita organizacja konkursu, gościnność gospodarzy z Zarządem Okręgowym PZŁ w Słupsku na czele, KŁ „Głuszec” w Przechlewie i resuratorami z Fregaty sprawiają, że wszyscy chętnie tu przyjeżdżają i nie mogą odjechać. Jednak wiara w to, że spotkamy się znowu za rok sprawia, że jesteśmy znowu pełni optymizmu i sił do pracy. Organizatorzy do zbudowania wspaniałego spotkania miłośników myśliwskiego rogu, a uczestnicy do zgotowania uczty duchowej dla słuchaczy.

Oby nigdy nie zabrakło nikomu sił do stworzenia tak wspaniałego klimatu wokół łowiectwa, propagującego kulturę myśliwską, która przecież jest cząstką naszej kultury narodowej.

Z myśliwskim pozdrowieniem darzbór Przewodniczący Komisji Promocji i Kultury Łowieckiej ZO PZŁ w Słupsku Wiesław Keller.
Czas wykonania: 0.018 sekund