Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
Klub Sygnalistów Myśliwskich na Targach Hubertus EXPO

Sygnałem myśliwskim ”Powitanie” oraz granym i śpiewanym sygnałem „Witamy Was” członkowie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ powitali gości przybyłych na XII Międzynarodowe Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji, które odbyły się 24 – 26 kwietnia 2015 roku w Centrum Targowym w Warszawie.
Od kilku lat Klub Sygnalistów Myśliwskich, dzięki uprzejmości Zarządu Głównego PZŁ, ma swoje małe, ale za to najgłośniejsze stoisko. Bierze czynny i jakże ważny udział w promowaniu muzycznej kultury myśliwskiej. Muzyką wykonywaną na rogach myśliwskich przyciągało tłumnie słuchaczy z całych terenów targowych. Charakterystycznym było to, że improwizowane koncerty były wykonywane przez spontanicznie formowane zespoły składające się z różnych muzyków dołączających do naszego grona, aby choć przez chwilę poddać się czarowi rogu myśliwskiego. Na stoisku były prezentowane nuty z sygnałami i pieśniami myśliwskimi, płyty z muzyką myśliwską oraz wspaniała kolekcja rogów myśliwskich od tych najmniejszych tzw. kieszonkowych po największe rogi parforce. Zainteresowanie wzbudzały również naturalne sygnałowe rogi bawole przygotowane do prezentowania pradawnych sygnałów łowieckich. Pocieszające jest to, że muzyka myśliwska wzbudza coraz większe zainteresowanie, czego przykładem była młodzież odwiedzająca nasze stoisko nosząca się z zamiarem podjęcia nauki gry na rogu. Każdy dzień targowy (od piątku do niedzieli) rozpoczynał się odegraniem sygnału „Pobudka” oraz sygnałem „Powitanie”. Stoisko nasze zawsze było pełne znamienitych gości. Odwiedzili nas między innymi: łowczy krajowy dr Lech Bloch, zasłużony działacz łowiecki i niezrównany myśliwy Andrzej Szaniawski, znamienity myśliwy i pisarz, propagator sztuki wabienia jeleni Bogdan Michalak, prof. Tomasz Motyl, Henryk Mąka z zespołu „Trompes  de Pologne”, zasłużony działacz, lektor kultury łowieckiej i członek zespołu sygnalistów „Echo” Jan Malewski, prezes Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Marek Stańczykowski i wielu innych.

Tegorocznymi komisarzami klubowego stoiska byli: wielki propagator muzyki myśliwskiej, zasłużony dla polskiej sygnalistyki łowieckiej, niezrównany gawędziarz i miłośnik przyśpiewek myśliwskich, niezrównany organizator i wspaniały kolega, dzięki któremu nasze klubowe stoisko tryskało śmiechem i humorem – kol. Janusz Gocaliński oraz wybitny kompozytor hejnałów, fanfar i polskiej Mszy Hubertowskiej, przewodniczący Komisji Muzycznej KSM, wiceprezes Klubu kol. Krzysztof Kadlec. Organizację stoiska muzycznie wspierała Ania Gocalińska wzbudzająca swoją grą na rogu Pless podziw i zachwyt słuchaczy oraz koledzy Andrzej Jesse i Piotr Cebernik z poznańskiego zespołu „Babrzysko”, którzy od kilku lat corocznie przybywają, aby swą grą uświetnić warszawskie targi.

Andrzej Jesse


Uroczyste odsłonięcie „targowej babki” specjalnie upieczonej przez Elę – żonę Andrzeja Jesse

 


Od lewej: Piotr Cebernik, Krzysztof Kadlec, Andrzej Jesse i Janusz Gocaliński

 

Łowczy Krajowy dr Lech Bloch podczas zwiedzania naszego stoiska

 

Chwila rozmowy z dr. Lechem Blochem

 

 


Czas wykonania: 0.019 sekund