Powrót do nowej wersji serwisu powrót na stronę główną
XX Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – Tułowice 2015 EW

strona główna
program
zestawy sygnałów
regulamin
do pobrania
o nas w mediach
zdjęcia
archiwum

Opolski Festiwal Łowiecki

20 lat sygnalistyki myśliwskiej
na Opolszczyźnie

Tułowice, 17 maja 2015 r.

Organizatorzy:

 • Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu,
 • Zespół Szkół w Tułowicach
 • Tułowicki Ośrodek Kultury

mają zaszczyt zaprosić Państwa, miłośników i sympatyków muzyki myśliwskiej, solistów i zespoły na "Opolski Festiwal Łowiecki", w ramach którego zostanie przeprowadzony XX Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich.

Prezentacja sygnałów i utworów muzyki myśliwskiej przez wykonawców - solistów i zespoły, będzie doskonałą okazją do poznania i pogłębienia wiedzy o kulturze łowieckiej.

Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu przyjemnych wrażeń.

Szanowni Państwo!

 

Myśliwi i leśnicy to kreatorzy kultury od zarania dziejów naszej państwowości, miłośnicy przyrody oraz propagatorzy tradycji i zwyczajów. Jesteśmy spadkobiercami bogatej kultury łowieckiej, odzwierciedlającej się w sztuce, literaturze, muzyce. Chcemy jak najwięcej z tego dorobku przekazać potomnym, poprzez organizowanie między innymi imprez kulturalno-łowieckich, jakimi są konkursy sygnalistów myśliwskich.

 

Z myśliwskim i leśnym pozdrowieniem

Darz Bór

 

Organizatorzy

Informacje:

 1. Opolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich jest konkursem eliminacyjnym dla sygnalistów województwa opolskiego.
 2. Opolski Konkurs SM przeprowadzany jest zgodnie z „Regulaminem Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich” wydanym przez Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.
 3. Zgłoszenia udziału w konkursie sygnalistów myśliwskich prosimy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja 2015 r. na adres:

  Zarząd Okręgowy PZŁ
  ul. Malczewskiego 4
  45-029 Opole

  lub elektronicznie: zo.opole@pzlow.pl
 4. Zestaw sygnałów konkursowych dla solistów i zespołów zostanie ogłoszony 14 maja 2015 r. i zostanie umieszczony na stronie muzyki myśliwskiej.
 5. Konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z załączonym „Programem konkursu”.
 6. Uczestnicy, którzy chcą skorzystać z noclegu i śniadania dnia 16/17.05.2015 należy zgłosić telefonicznie nr 77 – 4600-153 do kierownictwa internatu ZS Tułowice.
 7. Dla uczestników konkurs jest nieodpłatny.
  Organizator przygotował dla uczestników nieodpłatny posiłek w trakcie trwania konkursu oraz upominek z okazji 20-tu lat edycji konkursu na Opolszczyźnie.
 8. W przypadku wszelkich niejasności dotyczących konkursu SM proszę kontaktować się z Kol. Władysławem Śmiechowskim tel. 509 982 203, e-mail: w.smiechowski@wp.pl
  lub  ZO PZŁ Ople tel. 77 453 84 56.
Czas wykonania: 0.184 sekund